Ženský orgasmus aneb jak na spokojený milostný život

orgasmus1

Některá ho má a některá nemá… Alespoň tak si myslíme, že to funguje. Ano, řeč je o ženském orgasmu. Byly o něm napsány už stovky článků a desítky odborných knih. V oblíbeném americkém seriálu se mu věnuje i doktor Masters a pomáhá tak odhalovat tajemství ženského těla i mysli. To, jak ženy dosahují vyvrcholení je však stále opředeno rouškou tajemství a záhad. Pojďme si na něj společně posvítit.

Trocha biologie na začátek

Ženský orgasmus je od pradávna fascinujícím úkazem. Už jen proto, že z fyziologického hlediska není, oproti tomu mužskému, zásadní pro početí. Víme však, že ženy si mohou užívat dva druhy orgasmů – vaginální a klitorální, přičemž prožitek je vždy dost individuální. Některá si může užívat oba typy orgasmů zároveň, u některé funguje jen každý zvlášť. Jak ale ženský orgasmus vzniká?

Je to o dost složitější než u mužů. Už jenom proto, že mužům ke vzrušení stačí doslova pár sekund, žena potřebuje o něco pozvolnější dráždění. Pomineme-li dobrá psychické rozpoložení, přispívá k tomu výraznější prokrvení genitálií, dostatečná lubrikace a také zvýšení dráždivosti nervových zakončení.

Během fáze vzrušení začne do oblasti genitálií proudit zvýšené množství krve, klitoris a stydké pysky zduří a sliznice se zvlhčují. Stimulací klitorisu a poševní stěny se uvede do pohotovosti místní i centrální nervový systém a po nějaké době může dojít k orgasmu. Ten bývá pociťován jako opakující se stahy v přední třetině pochvy. Tyto stahy probíhají ve zduření stěny vagíny, které se označuje jako orgastická manžeta, a ve svalech kolem poševního vchodu. Přenášejí se i do konečníku a na dělohu.

Young romantic couple hugging and kissing

„Modrá pilulka“ pro ženy?

V zásadě to funguje podobně jako u mužů – bez prokrvení to nepůjde. Čím více je pochva a její okolí prokrveno, tím vyšší je vzrušení a tím citlivěji reagují nerovová zakončení na slastné doteky a laskání partnera. Může se ale stát, že zvlhčení se nám zdá odpovídají, vzrušení vysoké a přesto orgasmus ne a ne přijít… Příčin může být několik, nejčastěji mohou být psychického rázu. Pokud jste ale dostatečně uvolněná, myšlenky vám neodbíhají k dětem, úklidu či práci, zkuste podpořit prokrvení.

Tomu výrazně napomáhají účinky pulzní magnetoterapie. Jejím působením dojde ke zvýšení prokrvení v podstatě stejným mechanismem, jaký využívá slavná „modrá pilulka“ – posílí vliv oxidu dusnatého, který tělo produkuje, takže dojde k žádoucímu rozšíření cév. Dalším pozitivním efektem je zlepšení lubrikace vaginální sliznice díky zvýšení produkce zvlhčující tekutiny žlázkami, které jsou umístěny v oblasti poševního vchodu.

Ke snadnějšímu dosažení orgasmu vede také stimulace nervových zakončení, která bohatě protkávají ženské genitálie. Nervová tkáň je na magnetické pole jedna z nejcitlivějších v lidském těle, neboť sama produkuje slabé elektrické impulzy. Zvýšení její dráždivosti je velmi důležité pro sexuální vzrušení a následný orgasmus. Nadneseně můžeme pulzní magnetoterapii označit za jakousi „Viagru pro ženy“, ovšem v tomto případě můžete zapomenout na nepříjemné vedlejší účinky, jako je např. otok nosních sliznic nebo nebezpečné snížení krevního tlaku s možností kolapsu.

orgasmus2

Dopřejte si milostný prožitek naplno

Kvalitní sex s naplno prožitým vyvrcholením přispívá nejen ke spokojenému partnerskému soužití, ale má i pozitivní účinky na naše duševní a fyzické zdraví. Pulzní magnetoterapie Renaissance je dostupná pro domácí použití a jejích širokospektrálních účinků si tak můžete užívat v pohodlí domova. Valentýn se blíží, darujte letos zdraví a lepší milostný prožitek. Bude to dárek na celý život…