Tipy na vánoční dárky pro zdraví

Na náměstích stojí vánoční stromy, obchodní centra zasypávají vánočními dekoracemi už od konce října. Je to jasné – Vánoce už klepou na dveře. Nejvyšší čas nakoupit dárky. Zkuste jimi letos podpořit zdraví vašich blízkých. Inspirujte se v článku.

Pro maminku

Každá maminka ráda připravuje nejrůznější dobroty pro celou rodinu. Často hledá takové recepty, které mohou být zároveň chutné a zdravé. Ideální také je, aby jejich příprava nezabrala příliš mnoho času. Poznáváte v tom tu svoji? Pak určitě nešlápnete vedle s některým z ebooků nebo online kurzů o RAW stravě.

Co je to RAW neboli živá strava? Je to způsob stravování, při kterém konzumujeme pouze potraviny, které neprošly tepelným zpracováním. Tyto suroviny ohříváme nejvýše  do teploty 42 stupňů. Takto je potravina ohřátá na vnitřní teplotu těla, což jednak napomáhá jejímu správnému trávení a zároveň můžeme mít jistotu, že veškeré vitaminy, minerály a živiny v potravinách obsažené se úpravou nezničí a dostaneme je do našeho těla.

Pro tatínka

Namísto tradičních ponožek nebo obligátních dárků jako je nový svetr zkuste letos popřemýšlet, jak všemu tatínkovi pomoci ke zdraví. Je faktem, že 80 % můžu ve středním a vyšším věku příliš nedbá o svůj zdravý životní styl. Není to samozřejmě něco, co by se dalo změnit ze dne na den, můžeme ho k tomu ale navést postupnými krůčky. Začít můžeme u imunity a odstranění toxinů z organismu. Vzhledem k tomu, že se blíží každoroční chřipkové období, zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Zkuste jeho zdraví nastartovat pomocí mladé pšenice a chlorelly.

Mladá pšenice působí až zázračně na lidskou obranyschopnost. Obsahuje vysoké množství životně důležitých vitaminů, minerálů a stopových prvků. Je zásadním zdrojem chlorofylu, díky kterému působí zásadotvorně a pomáhá regulovat překyselení organismu. Zlepšuje metabolismus a výrazně napomáhá spalování tuků. Pomáhá s odplavováním škodlivých látek z těch, nakopává metabolismus a příznivě působí na lidskou imunitu.

Mladou pšenici je ideální doplnit o chlorellu, která disponuje úžasnou schopností v těle na sebe vázat škodlivé a odpadní látky a dostat je tak z organismu přirozenou cestou pryč. Díky svým detoikačním účinkům a antioxidantům velmi přispívá k posílení imunity a příznivě psůbí i na snížení krevního tlaku a hladiny cholesterolu v krvi.

Pro manželku nebo přítelkyni

Každá žena chce být krásná a pečovat o sebe. Ve starém Egyptě věděla už královna Klepopatra, že ta správná péče je cestou k úspěchu. Proto používala nejrůznější oleje, které si vtírala do pokožky celého těla, pleti i do vlasů.

Používáním olejové aromaterapeutické kosmetiky se navracíme k přírodě. Rostlinné oleje lisované za studena mají totiž pH podobné našemu vlastnímu kožnímu mazu a proto mají na pleť blahodárné účinky. Neobsahují chemické přísady a uměla barviva, proto neucpávají póry. Luxusnější a přitom dostupný dárek byste pro svoji partnerku hledali jen těžko.

Pro manžela nebo přítele

Možná to bude znít bláznivě, ale darujte mu céčko! Je to to nejlepší, čím můžete svého drahého obdarovat. Není žádné tajemství, že muži o sebe a svoje zdraví nedbají tolik jako ženy a je právě na nás, jejich manželkách a přítelkyních, abychom to vzali do vlastních rukou. Kupte mu vitamin C. Ale ne ledajaký! Zapomeňte na chemické preparáty, které mnohy napáchají víc škody než užitku. Čistě přírodní vitamin C umí nejen nakopnout imunitu, zbavit únavy, ale i pomoc v boji s chorobami, o kterých váš drahý zatím nemusí ani vědět. A mimochodem, věděly jste, že působí jako silné analgetikum, dokáže podpořit činnost mozku, snížit cholesterol a zlikvidovat volné radikály?

Pro babičku a dědečka i pro celou rodinu

Nejen naše prarodiče často trápí nejrůznější zdravotní problémy, kvůli kterým musí navštěvovat lékaře. Taky vás občas napadá otázka, jestli to není zbytečné? Jestli skutečně musíme trávit u lékaře v čekárně a následně v ordinaci tolik času? Obvykle proto, abychom si nechali předepsat recept na léky.  Přitom řešení bývá obvykle jednodušší, než se může na první pohled zdát.

O pulzní magnetoterapii jste už slyšeli? Pulzní magnetoterapie se stává v posledním desetiletí velmi populární alternativní léčebnou metodou. V současné době je léčba magnetickým polem – magnetoterapie, v odborných kruzích pokládána za bezpečnou a velmi účinnou fyzikální léčebnou metodu. Často bývá také nazývána „léčebnou metodou jednadvacátého století“. Nejedná se ovšem o používání jednoduchých statických magnetů (náramků, bandáží nebo řetízků), ale o použití vysoce účinné léčby nízkofrekvenčním pulzním magnetickým polem. Tyto aplikátory jsou často dostupné v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, do kterých je potřeba docházet. Co se ale málo ví, tak že dokážou pozitivně ovlivňovat i další zdravotní problémy. Zjistěte více a zapřemýšlejte, jestli zrovna tento dárek nebude tím pravým pro vaše nejbližší.

http://pulzni-magnetoterapie.cz/